جولان اتومبیل خودران انویدیا در خیابان های نیوجرسی

پرشین خودرو:اتومبیل خودران انویدیا بدون اینکه تماسی با آن برقرار کنید، همه‌ی کارها را برای شما انجام می‌دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، با BB8 آشنا شوید. این اتومبیل خودران انویدیا است که در حال جولان در کالیفرنیا و نیوجرسی است. اسامی جذاب برای خودروها همیشه لذت بخش است. BB8 یکی از آنها است که احتمالاً از عوامل فیلم (نیرو برمی خیزد) قرض گرفته شده است. در کنار موسیقی هیجان‌انگیز، بد نیست کمی هم به ماشین دقت کنید که دیگرِ ماشین‌ها، چراغ‌ها و تابلوهای راهنمایی را در کادرهای بسته‌ی رنگی شناسایی می‌کند و کاری جز لبخند از دست شما ساخته نیست. بدون‌شک ویدیوهای مشابه دیگری را نیز دیده‌اید؛ اما تصور اینکه روزی برسد که تمام خودروها، بدون دخالت ما حرکت کنند، حیرت‌انگیز است.

انویدیا یک سیستم خودران all in one به شمار می‌رود و ابرکامپیوتر آن برای اتومبیل‌های خودران، از ولوو گرفته تا روبورِیس در حال استفاده است. هنوز جوهر توافق انویدیا با شرکت‌های ZF و Bosch و اتومبیل‌سازی عظیم Audi، که هر سه‌ مدل آلمانی هستند، خشک نشده‌ است و به زودی اتومبیل‌های خودران بیشتری به عرصه‌ی تولید می‌رسند. به دلایل بسیاری باید گفت تکنولوژی نام‌برده آماده‌ی بهره‌برداری است و به نظر می‌رسد تنها قدرت‌مداران حکومتی باید پای برگه‌ی تردد و فعالیت این ماشین‌ها مهر تأیید بزنند.

شاید این تکنولوژی به این زودی‌ها به کشور ما نرسد، اما حتی مشاهده‌ی چنین دستاوردهایی از دور نیز لذت‌بخش است.

منبع: زومیت

تبلیغات

تمامی مطالب این سایت توسط موتور جستجو هوشمند سایت جمع آوری میشوند و همه مطالب با درج منبع در سایت ثبت میشوند و ما هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نداریم.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین اخبار