گودبرداری ‌غیراصولی علت اصلی حادثه ورامین

معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران، دلیل حادثه اخیر ورامین را که منجر به مرگ ۳ نفر شد، گودبرداری غیراصولی عنوان کرد و گفت: قانون‌گریزی و گودبرداری‌های غیراصولی در ساخت و ساز دلیل حوادث مرگبار شهری است.

به گزارش Consbank، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا خوشدل معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در واکنش به حادثه گودبرداری که اخیرا در ورامین رخ داده، گفت: متاسفانه باز هم به علت گودبرداری غیراصولی در مجاورت یک ساختمان شاهد بروز حادثه‌ای تلخ و فوت هموطنانمان هستیم. خوشدل افزود: طبق اطلاعات کسب شده، برای این ملک هیچ ناظر و پروانه‌ای صادر نشده و با اجازه مسوولان شهری، گودبرداری انجام شده بود که منجر به این حادثه شد. 

وی با بیان اینکه متاسفانه عوامل ذی صلاح که باید در این پروژه حضور داشته باشند حضور نداشتند، اظهار کرد: معضلی که ما در ساخت و سازهای شهری به شدت با آن روبه‌رو هستیم عدم حضور افراد دارای صلاحیت در فرآیندهای اجرایی ساخت و ساز است. متاسفانه در حادثه اخیر، اجازه انجام فعالیت گودبرداری بدون صدور پروانه صادر شده و اين موضوع باعث رخ دادن این حادثه تلخ و ناگوار شده است. 

وی گفت: تجربه نشان داده هرکجا حادثه‌ای در زمینه ساخت و ساز و گودبرداری اتفاق افتاده در روند عملیات بی‌قانونی‌هایی رخ داده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شامگاه یکشنبه، ۱۹ دیماه، یک ساختمان چهارطبقه در خیابان شهید باهنر ورامین به دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان کناری به‌طور کامل فروریخت که در اثر آن، سه نفر شامل یک زن و دو کودک ۱۲ و شش ساله جان خود را از دست دادند.

تبلیغات

تمامی مطالب این سایت توسط موتور جستجو هوشمند سایت جمع آوری میشوند و همه مطالب با درج منبع در سایت ثبت میشوند و ما هیچ مسئولیتی در قبال مطالب نداریم.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین اخبار